Rostliny v mém akváriu

9. června 2006 v 16:18
Zde jsou popsány všechny rostliny,které jsou nebo byly v mém akváriu..
MAPA ROSTLIN
- nově přidaná
Roste -vesele roste
Již nemáme- buhužel uhynula
"řasokoule" Cladophora aegagropila Roste
teplota: 20-28°
počet: 1 koule
něco o ní: Původně jsem jí koupil z okrasného důvodu ,ale postupem času mi začala zabírat moc místa v přední části akvária.Je to vlastně řasa ,která prý okysličuje vodu.Dorůstá do průměru asi 10-15 cm. Celkově působí dost zajímavě a v akváriu dost vynikne.
Acorus pusilusRoste
teplota: 12-26°
počet: 1 svazek
něco o ní : Je to jedna z nejstarších rostlin v mém akváriu.Sice žije ,ale zdá se mi ,že moc neroste, nevím jestli je vůbec vhodný k pěstování pod vodou.Ale vypadá pěkně a vytváří takové svazky "trávy".Vyroste maximálně do 10 cm (výška).
Echinodorus subalatus Roste
teplota : 22-28°
počet : 2
něco o ní : Mám ho v akváriu sice jen krátce, ale už teď je vidět ,že se mu daří ,začíná "táhnout" nové listy.Potřebuje hnojení železem ,což doufám u mě má.Dokáže dosáhnout výšky až 50 cm.
Echinodorus osirisRoste
teplota: 20-28°
počet : 2 malé a jeden hodně velký
něco o ní: Ze začátku jsem si koupil jeden v košíčku , z něj se vyklubali dva.Pozdějí jsem narazil na exemplář vysoký přes 25 cm ,který měl i mladé načervenalé lístky.Moc pěkně rostou (všichni tři) a ženou listy jeden za druhým.
Cabomba caroliniana Již nemáme
teptota:22-28°
počet: momentálně žádnou
něco o ní : U nás v akvaristice se jim tato rostlina polámala a zbylo jen pár stonků.Když jsem šel náhodou okolo a zeptal se na tuto rostlinu , nabídla mi tři stonky této rostliny zadarmo, já jsem neváhal a bral..V akváriu vypadala pěkně a začalo se jí nevídaně dařit , pokaždé ,když dosáhla hladiny ,tak jsem jí v polovině utrhl.Tak to pokračovalo dál až jsem jich měl plné akvárko.Později však byli , tak otrhané a zežloutlé ,že jsem jí vyhodil.
Limnophila sessiflora Již nemáme
Teplota:20-28°
počet : 10
něco o ní:Velice krásná a svěží rostlina , je však náročná na světlo.Do akvária jsem si jí koupil kvůli tomu, aby zakrývala zadní stěnu akvária.Rychle roste a často jí musím zastříhávat ,vřele doporučuji.
12.7.06-Bohužel nepřežila vysokou teplotu při léčení krupičky a celá se rozpadla.
Sagitaria subalataRoste
teplota: 22-28°
počet: 3 a plno mladých odnoží
něco o ní : Je to jedná z mých nejoblíbenějších rostlin.Dříve jsem jí měl zkovanou v pozadí ,ale teď jí mám v popředí a náramně se jí daří.Mám jednu mateřskou rostlinu ,která udělal už nespočet mladých rostlin.Mim cílem je ,aby tato rostlina zarostla skoro celé pozadí a udělala vytoužený "trávník".
Valiscaria dubaya -"Jávský mech"Roste
teplota: 15-30°
počet: velký trs na kořenu
něco o ní:Koupil jsem jí kvůli tomu ,aby porostla celý kořen.Mám jí tam přivázanou jemnou nití.Momentálně jsem jí kousek dal na pozadí z břidlice a doufám ,že to časem trochu porostla.Nezdá se mi ,že roste rychle ,ale asi se rozrustá spíš do šířky.Nepotřebuje moc světla a roste i v zastíněných místech v akváriu.
18.8.06- Mech ,který byl na kořenu uhnil, proto jsem koupil nový trs a přidělal ho opět ke kořenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakym rybám dáváte přednost

Živorodým 41.1% (65)
Tetrovytým 13.3% (21)
Cihlidám 9.5% (15)
Panceřníčkům 3.8% (6)
Krunýřovcům 22.8% (36)
Labirintkám 5.7% (9)
Koi a závojnatkám 3.8% (6)

Aktuální články

Reklama